Jak zyskać dwie dodatkowe godziny w ciągu dnia?

Obowiązków zaczyna przybywać z prędkością światła. Im starsi jesteśmy, tym więcej na naszej głowie. Studia, praca i dodatkowe projekty. Nie wspominam nawet o potrzebach, typu zrobienie obiadu, a tym bardziej o żonie i dzieciach. 

Już mając mikroskopijne ilości czasu, wymyślamy sobie dodatkowe wyzwania typu nauka języka obcego lub nowe hobby. Jak to wszystko pogodzić? Jak znaleźć czas i pogodzić wszystkie obowiązki, plany i zachcianki?

Rozwiązaniem jest złota godzina!

Czym jest złota godzina?

Jest to nasz złoty czas, w którym nie mamy żadnych obowiązków. Za oknem jest cisza, w domu wszyscy jeszcze śpią, a Facebook czeka, aż wszyscy wstaną i złapią za telefon. Jest to moment, w którym możesz zrobić rzeczy, na które nigdy nie miałeś czasu. 

Nikt nie zawraca Ci głowy, możesz się w pełni skupić na rzeczach, które tygodniami lub nawet miesiącami zdarzało Ci się odkładać. 

Właśnie ze względu na ciszę i spokój najlepszym wyborem dla Ciebie będzie poranek. 

Najprostszym sposobem, na zrozumienie, czym jest złota godzina, będzie ustawienie budzika na godzinę między 5:00 a 7:00 – to już kwestia tego, o której wstają Twoi domownicy. 

Musisz wiedzieć, że będzie ciężko. Poranne wstawanie, w fazie początkowej nie należy do przyjemnych. Lecz później, gdy stanie się to Twoim nawykiem, zrozumiesz, ile godzin życia straciłeś.

Musisz tylko wytrzymać dyskomfort przejścia, będzie wymagało to od Ciebie dużych pokładów dyscypliny, które, jak się chce, to się znajdzie. Wierzę w Ciebie! 

Każdy przejaw dyscypliny będzie powodował, że każdy następny raz będzie łatwiejszy. A każdy przejaw lenistwa i braku silnej woli, spowoduje, że następnym razem, łatwiej będzie Ci się poddać, niż stawić czoła wyzwaniu. Chcesz się tak łatwo poddawać?

Jak najlepiej wykorzystać poranek?

Jest to kwestia indywidualna. Powinniśmy wykorzystać ten czas, aby wprawić się w ruch i nabrać prędkości do pokonywania kolejny codziennych wyzwań

Idealnym przykładem, wprawiania się w ruch jest powiedzenie Admirała McRavena: „Zacznij dzień od sukcesu”. Małe zwycięstwo, np. pościelenie łóżka, pozwoli Ci wstać z sukcesem. 

Jeśli rozpoczniesz dzień od sukcesu, to będziesz wykazywać podobne tendencje do końca dnia. Czyli utrzymasz prędkość i zwolnisz dopiero przed snem.

Pościeliłeś już łóżko, co dalej? Osobiście proponuje się trochę poruszać. W ciągu dnia dużo łatwiej zapomnieć o treningu. 

Rozciągnij się, zrób lekki trening w domu, jeśli chcesz, możesz nawet iść pobiegać. Każda aktywność z rana będzie świetnym paliwem na resztę dnia. 

Następnie może jakaś książka? Co jak co, masz idealne warunki, cisza i spokój, potrzeba Ci czegoś więcej? Warto czasem dać oczom odpocząć od ekranów i sięgnąć po starą dobrą książkę. 

To właśnie rano masz czas i przestrzeń, której brakuje w późniejszych godzinach. Warto to dobrze wykorzystać. 

Są to tylko moje propozycje, skup się na tym, aby z samego rana, robić to, co lubisz i to, co Cię napędza. W tym przypadku niekoniecznie będzie to sen. 🙂 

Traktuj poranek jak czas ładowania akumulatorów na cały dzień. Możesz w tym czasie rozwijać się w obszarach, które Cię interesują. Będziesz dzięki temu o godzinę do przodu przed wszystkimi.

Nigdy nie zapominaj o najważniejszym!

Poranek ma wiele wspaniałych zastosowań, które dla każdego będą ważne na inny sposób. 

Jest jednak jedno zastosowanie poranka, które jest bliskie każdemu z nas. Wczesne wstawanie, jest idealne, aby spokojnie zjeść śniadanie. Bez pośpiechu, bez myślenia o zbliżającej się pracy czy egzaminie. Nic, tylko spokojnie i smaczne śniadanie

Nie jest to nic wyjątkowego, ale zastanów się, ile razy, udało Ci się zjeść bez pośpiechu. Właśnie od takich śniadań zaczyna się dobre dni! Bo przecież, jak się człowiek śpieszy, to się diabeł cieszy, znasz to prawda?

Takie proste, a jednak trudne

Tak jak już pisałem, musisz pamiętać, że nie będzie to łatwa wycieczka w świat poranków. Początki zawsze są ciężkie, ale uwierz mi — opłacalne

Ćwicz swoją silną wolę i udoskonalaj siebie, jest to jeden z najprostszych sposobów. Korzystaj ze świeżych myśli, z czasem zobaczysz, że najlepsze pomysły przychodzą właśnie z rana.