NASZA MISJA

Postaw na Przedsiębiorczość” to projekt społeczny, realizowany przez młodych pasjonatów biznesu, mający na celu popularyzację postaw przedsiębiorczych wśród uczniów w szkołach średnich (liceum, technikum). Naszym głównym działaniem jest organizacja spotkań z przedsiębiorcami. Dzielą się oni swoją wiedzą i doświadczeniem, a następnie prowadzą warsztaty, podczas których uczniowie nabywają umiejętności przydatnych zarówno w biznesie, jak i w życiu. 

ZESPÓŁ

„Nazywam się Wojciech Graczyk. Jestem liderem projektu Postaw na Przedsiębiorczość. Interesuję się ekonomią, prawem spółek handlowych i rozwojem osobistym. Prowadzę również firmę szkoleniową i kanał na YouTube – Samorozwój dla młodzieży”.
Z tej strony Mikołaj Sowiński, na co dzień pracuje w drukarni tworząc tam spersonalizowane reklamy, po godzinach uprawiam sport. Interesuję się przedsiębiorczością oraz samorozwojem. Postaw na przedsiębiorczość cechuje wielka misja dlatego tutaj jestem."
Studiuje Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Zajął 57. pozycję w Polsce, a zarazem miejsce wśród 1% najlepszych uczestników prestiżowej olimpiady ekonomicznej OWE. Autor kilku tekstów o geopolityce, m.in. dla redakcji Strategy&Future. Pracuje jako copywriter i korepetytor języka angielskiego. Dawniej mówca i aktywista, obecnie jeden z liderów projektu społecznego Postaw na Przedsiębiorczość. Interesuje się geopolityką oraz doskonaleniem ciała, umysłu i duszy.
Nazywam się Aleksander Mieszała. Działam w projekcie Postaw na Przedsiębiorczość od samego początku. Dlaczego? Wierzę, że łącząc młodych ludzi z przedsiębiorcami, jesteśmy w stanie rozwinąć świadomość na temat tego, jak działa Państwo, jak prowadzi się biznes, jak wydawać mądrze pieniądze i wiele więcej. Wierzę, że nasz projekt uzupełnia lukę w systemie edukacji i pokazuje owych przedsiębiorców z tej praktycznej strony, a nie z definicji.
Nazywam się Wiktoria Balicka. Jestem w klasie maturalnej o profilu humanistycznym, a w przyszłości chciałabym pójść na studia prawnicze. Interesuję się rozwojem osobistym, psychologią oraz historią. Dołączyłam do projektu, ponieważ sądzę, że przedsiębiorczość jest czymś, co może pomóc wielu młodym ludziom. 
Nazywam się Aleksander Pomarkiewicz. Interesuję się ekonomią, psychologią, prawem, zarządzaniem i rozwojem osobistym. Oprócz tego uwielbiam uprawiać sport. Nieustannie się rozwijam i próbuje nowych rzeczy. Chcę wykorzystać swoje życie jak najlepiej. Ja zbieram doświadczenie, które zaowocuje w przyszłości. W projekcie pełni funkcje ogólnopolskiego koordynatora spotkań.
Nazywam się Radosław Ziółkowski. Interesuję się sprzedażą , marketingiem oraz rozwojem osobistym. Od czterech lat chodzę na siłownie. Jednym z moich osiągnięć jest przebiegnięcie maratonu . W wolnym czasie prowadzę szkolenia na ,,Przedstawiciela handlowego''. Dążę do osiągnięcia wolności finansowej. Stanowisko: Web designer.
Hej! Nazywam się Marcel Szydłowski i jestem studentem pierwszego roku wydziału prawa na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie. Do moich głównych zainteresowań należą piłka nożna oraz rynek kapitałowy, na którym stale uczę się, na czym polega mądre inwestowanie i zarządzanie oszczędnościami. Do projektu dołączyłem 2 lata temu, ponieważ widzę jego ogromny potencjał i mam nadzieję, że odegra on dużą rolę w kształtowaniu podstaw przedsiębiorczych wśród młodych osób, które w przyszłości będą stanowiły o jakości naszego społeczeństwa. Obecnie szczycę się z faktu, iż zostałem jednym z fundatorów fundacji, w którą przeszedł projekt.
Nazywam się Oliwier Blum. Chodzę do liceum. Interesuję się psychologią, debatami oraz ekonomią oraz przedsiębiorczością. Działam w projekcie, ponieważ uważam, że zbudowanie postaw przedsiębiorczych u młodzieży jest kluczową kwestią we współczesnym świecie.

OPINIE

„Postaw na Przedsiębiorczość” to projekt realizowany z sercem i pasją przez ludzi, którzy chcą od życia czegoś więcej. Dzieląc się wiedzą, stawiają na rozwijanie potencjału młodego pokolenia. Warto wesprzeć ten projekt i śledzić kolejne poczynania jego twórców.
Katarzyna Czajkowska
właściciel CER DRUK
Projekt „Postaw na Przedsiębiorczość” pokazuje, że przedsiębiorczość to nie tylko nudna teoria, lecz przede wszystkim praktyczne umiejętności i ekscytujące historie przedsiębiorców. Jest to świetny pomysł, aby zachęcić młode pokolenie do przełożenia swoich pasji w biznes.
Dominika Nizioł
uczennica IILO w Poznaniu
Projekt „Postaw na Przedsiębiorczość” tworzą młodzi ludzie. Osoby ambitne i, co najważniejsze, przedsiębiorcze. Projekt jest nie tylko odpowiedzią na realną potrzebę, ale i tworem powstałym z pasji założycieli.
Adam Figaj
przedstawieciel handlowy

REFERENCJA

Niniejszym rekomenduję projekt ,,Postaw na Przedsiębiorczość" jako formę wzbogacenia wiedzy z zakresu przedsiębiorczości uczniów szkół Średnich. Projekt byt realizowany w Zespole Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu w roku szkolnym 2O19/2O2O i polegał na organizacji dla uczniów naszej szkoły spotkań z przedsiębiorcami różnych branż. Gościliśmy właścicieli agencji reklamowych, agencji nieruchomości, trenerów wystąpień publicznych, mówców motywacyjnych. Goście dzielili się z uczniami swoją receptą na sukces, mówili o trudnościach, które napotkali w prowadzeniu swojego biznesu oraz o sposobie ich pokonywania. Każde spotkanie było wzbogacone elementem warsztatowym. Prowadzący projekt ,,Postaw na Przedsiębiorczość" profesjonalnie zajęli się organizacją spotkań. W ankietach ewaluacyjnych, które wypełniali uczestnicy, wartości merytoryczne projektu zostały bardzo wysoko ocenione. Dla uczniów szkoty Średniej, stojących u progu wejścia na rynek pracy, spotkania z przedsiębiorcami stanowią ważny element decyzyjny, pomagający rozeznać własne predyspozycje zawodowe, ale takie poszerzające wiedzę na temat prowadzenia własnego biznesu.
Emilia Mendak
Wicedyrektor Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu

ZWOLNIENI Z TEORII

Od dwóch lat bierzemy udział w olimpiadzie społecznej pn. „Zwolnieni z Teorii”. W edycji 2019/2020 zdobyliśmy tytuł Brązowego Wilka oraz nominację do Złotego Wilka. W edycji 2020/2021 zdobyliśmy zarówno brązowego, jak i srebrnego wilka, a także dostaliśmy się do ćwierćfinału w konkursie Pitch Contest.

PATRONAT HONOROWY

GALA PODSUMOWUJĄCA I EDYCJĘ

FILM PODSUMOWUJĄCY II EDYCJĘ